Бруківка в ландшафтному дизайні

БруківкаБруківка – це однакові за розміром бруски граніту, базальту та інших гірських порід, що використовуються в ландшафтному дизайні для тротуарів, площ і вулиць при реставрації старовинної частини міста. Останнім часом бруківка часто застосовується на присадибних ділянках у поєднанні з іншими ландшафтними рішеннями з каменю.

Види бруківки

Завдяки новітнім технологіям, можна виготовляти бруски з формою поверхні у вигляді клину, прямокутника, квадрата, і навіть шестикутника, що відразу ж дає дизайнерам величезне різноманіття способів розкладки.
Самі ж бруски бувають пиляними (всі сторони спиляні рівно), колото-пиляними (брусок спиляний тільки з одного, лицьового боку, а з усіх інших обтесаний) і колотими (камінь обтесаний з усіх боків).

Ландшафтний дизайн включає в себе безліч об’єктів, серед яких не останнє місце займають паркові та садові доріжки. Їх оформляють з використанням різних дорожніх покриттів, серед яких особливою популярністю користується бруківка. Для її виробництва використовують натуральний і штучний камінь, а також бетон. Форма і товщина бруківки може бути різною.

Бруківка має ряд переваг в порівнянні з іншими матеріалами, і по праву вважається одним з найкращих варіантів для мощення тротуарних доріжок і майданчиків. Серед її позитивних властивостей можна виділити довговічність, високу міцність, стійкість до згубного впливу навколишнього середовища. Бруківка добре піддається ремонту і з нею легко працювати.

Сьогодні великим попитом у споживачів користується вібропресована бруківка. До її складу входять бетонні суміші, а також барвники, що зумовлює невисоку вартість цього покриття. За рахунок високої міцності така бруківка може витримувати великі навантаження, тому нею можна укладати не тільки паркові і дачні доріжки, але й облаштовувати автомобільні дороги, парковки і торгові майданчики.

Завдяки технології випалення глини отримують клінкерну бруківку. Під впливом високих температур мінеральні речовини, що містяться в глині, тверднуть і перетворюються на твердий моноліт. Завдяки цьому клінкерна бруківка може конкурувати з натуральним каменем. Це покриття має ряд переваг і широко використовується для облаштування садових ділянок, прибудинкових майданчиків, паркових стежок і зон відпочинку. Завдяки широкій колірній гамі клінкерну плитку можна укладати в хитромудрі орнаменти і малюнки.

Ще одне покриття, що відрізняється підвищеною міцністю і довговічністю, – гранітна бруківка. Граніт здавна використовували для мощення площ, мостів і доріг, тому його прекрасні експлуатаційні якості перевірені століттями. Плитка з граніту витримує серйозні механічні навантаження. Зовнішній вигляд і первинні властивості гранітної бруківки залишаються незмінними протягом п’ятдесяти років. Крім цього гранітна бруківка відрізняється естетичною привабливістю, її не потрібно додатково захищати від негативного впливу природних факторів. Завдяки тому, що граніт легко піддається обробці, з нього можна виготовити плитку різної форми для втілення самих цікавих дизайнерських ідей.

Варто виділити ще один, порівняно новий вид покриття, – гумову бруківку. Цей матеріал не токсичний, безпечний для навколишнього середовища і досить практичний. За допомогою гумової бруківки облаштовують дитячі майданчики, тераси, спортивні доріжки. Дуже часто таке покриття зустрічається на територіях шкіл, дитячих садків, спортивних секцій.

Стаття опублікована за підтримки сайту Avenu-Decor.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*