Книги в сучасному світі

КнигиСьогодні дуже багато старших людей, говорять про те, що покоління 21 століття не вміє читати, не читає, не вміє думати і міркувати, не знає класиків, а інтернет – взагалі велике зло, яке завоювало уми людства.

Так, дійсно, з появою телебачення та інтернету, популярність книг впала. Але не настільки щоб ось так от одразу робити такі висновки. Просто на зміну паперовим книгам, які складаються на полиці домашньої бібліотеки займають дуже багато місця, приходять електронні варіанти, які по перше: обходяться своїм читачам набагато дешевше, а по друге: набагато зручніше сучасному мобільному поколінню.

Достатньо всього лише зайти в інтернет і скинути собі цілу бібліотеку в телефон, електронну книгу, планшет або ноутбук. А для людей, які перебувають у постійному русі, взагалі є mp3 аудіокниги, які можна «читати» навіть під час ранкової пробіжки. І я думаю, багато хто зі мною погодиться в тому, що якщо б ми дійсно були «не читаючим поколінням», то навряд чи б придумувалися все нові і нові винаходи для зручності читання книг.

А що ж до класиків, то кожному віку свої книги, свої життєві цінності, свої погляди на життя і своя думка. Тому змушувати підлітка читати твори в які автор вкладав глибоко моральний філософський сенс так само безглуздо, як вчити зайця курити. Так як він нехай і починає щось розуміти в цьому житті, але навряд чи буде замислюватися про те ж, про що задумається доросла людина прочитавши цей твір.

Час змінюється, змінюються стереотипи, змінюється рівень життя, і кожен день на зміну ночі приходить день, тому не варто робити поспішних висновків і вірити стереотипам.