Кредит на навчання

Кредит на навчанняНавряд чи в сучасному світі можна відшукати цікаву і гідно оплачувану роботу, не маючи хорошої освіти. А за все хороше треба пристойно платити. І навчання в престижному закладі сьогодні не є виключенням з правил. Однак далеко не всі громадяни, які бажають навчатися, здатні внести досить солідний фінансовий внесок у свою освіту. Тому сьогодні багато банків готові допомогти «стражденним» і видати їм кредит на навчання. Для цього з майбутнім студентом укладається договір на відкриття кредитної лінії.

Щоб розрахувати платоспроможність і кредитні ризики, фінансовою установою визначаються розміри кредитного ліміту, мінімум яких становить не більше 70-ти відсотків від загальної вартості повного курсу навчання. При наявності у представника учня декількох джерел доходу, банк їх, найчастіше, враховує при розрахунку платоспроможності під час ухвалення рішення про виділення кредиту на навчання. Але тільки в тому випадку якщо представник надасть документи, що підтверджують факт наявності даних джерел. Якщо сума доходів не достатня для відкриття кредитної лінії, то для того щоб в кредиті вам не відмовили, в процесі його оформлення можуть брати участь інші люди.

Максимальний термін, на який може бути відкрита лінія кредиту на навчання, становить 10 років. Такий термін дозволяє погасити заборгованість навіть у разі пільгового періоду, тобто деякої відстрочки з поважних причин. До таких причин належать академічна відпустка, надана учню в зв’язку з вагітністю, народженням дитини або серйозною хворобою, а також призову учня на військову службу. Протягом усього пільгового періоду (академвідпустка – максимум один рік, військова служба – термін служби) банку виплачується тільки відсоток за використання кредитних грошей. Основний борг потрібно погашати за графіком, який видають разом з іншими документами на кредит на навчання.

Однак пільговий період може бути скасований у випадках, коли платна форма навчання змінюється студентом на безкоштовну, коли студент відрахований з вузу, а також коли банку не надаються ті чи інші необхідні документи.

Варто врахувати, що за допомогою такого кредиту учень не має права оплачувати перескладання іспитів та заліків, а також штрафні санкції, які можуть бути пред’явлені, якщо перерахування коштів на оплату навчання надійде несвоєчасно. Витрати подібного роду учень оплачує власними силами.