Малоповерхове будівництво за каркасною технологією

каркасний дімКаркасна технологія будівництва з застосуванням холодногнутих тонкостінних профілів – це нова для України технологія зведення малоповерхових будівель, хоча в усьому світі вона є загальновизнаною і широко використовується. Область застосування широка – будівництво котеджів, надбудова існуючих будівель, автозаправні станції, торгові павільйони, складські та виробничі будівлі. У конструкціях використовуються профілі: С-подібний, СК-подібний, Z-подібний, капелюшний, товщина металу 1,5-2,0 мм.

Каркасна технологія з легких металевих конструкцій відповідає наступним вимогам: довговічність і міцність, високі теплотехнічні показники, екологічна чистота, простота, точність і швидкість збірки, економічність, багатоваріантність використання конструкцій.

Стіна каркасного типу складається з холоднотягнутих С-образних сталевих профілів товщиною 1,5-2 мм, утеплювача який є в порожнині каркаса, зовнішнього утеплення, зовнішньої обробки та внутрішнього оздоблення. Цинкове покриття забезпечує створення захисного шару з довговічністю близько 100 років.

Стіни можуть збиратися поелементно безпосередньо на відповідне виконаному фундаменті або попередньо виготовлятися у вигляді панелей тій чи іншій готовності, а потім монтуватися з подальшою доробкою.

Нижня горизонтальна обв’язка стін по фундаменту кріпиться анкер-шурупом, з кроком 500мм в шаховому порядку. Торці стійок на монтажі кріпляться в нижню горизонтальну обв’язку стін самонарізними болтами. Паралельно з установкою вертикальних стійок стіни, здійснюється монтаж горизонтальних додаткових елементів каркасу і конструктивних елементів вікон і дверей.

Всі стійки розташовують з кроком 600 мм (по стінках профілів), крім стійок у торців будівлі. Єдиний крок 600 мм дозволяє застосовувати для ізоляції плити утеплювача однакової ширини для забезпечення їх щільного прилягання до стійок.

Серед внутрішніх обшивок застосовуються гіпсокартонні листи. Між листами внутрішньої обшивки в якості пароізоляції укладається «Ізоспан В»

Зовнішнє оздоблення стіни виконується, як правило, одним з таких видів: керамічні вироби, метало- або ПВХ-сайдинг, декоративна штукатурка, декоративний камінь.

Внутрішні перегородки виконані на основі каркаса з тонкостінного профілю, служать для огорожі, поділу приміщень. Каркас перегородок подібний каркасу несучих стін: ряд стійок з кроком 600 мм об’єднані знизу нижньої обв’язувальної балкою, зверху верхньої. Між стійками для звукоізоляції укладається утеплювач. З обох сторін каркас обшивається листами гіпсокартону. За ГКЛ можна виконувати будь-яку внутрішню обробку: клеїти шпалери і т.п. Перегородки монтуються в будь-яких місцях поверху на перекриття.

Перекриття включає каркас з холоднотягнутих СК-образних сталевих профілів, обшивки знизу з ГКЛ, пароізоляцію, плити утеплювача наявні в порожнині каркаса, зверху на каркас укладається профлист, по якому влаштовується бетонна стяжка. Можлива заміна бетонної стяжки, листовими матеріалами (фанера).

Балки перекриттів кріплять безпосередньо до стійок стінового каркаса самосвердлувальні гвинтами. До нижнього поясу балок кріпиться підвісна стеля складається: з металевої обрешітки і 2 шарів гіпсокартонних листів. Між листами нижньої обшивки і каркасом укладається пароізоляція. Потім в площину каркаса перекриття укладається тепло-, звукоізоляція. На верхній пояс балок укладається профлист, який розв’язує верхній пояс балок з їх площині, служить підставою під поли і утворює горизонтальну діафрагму, що сприймає поперечну вітрове навантаження і передає її на поперечні стіни (для дво-, триповерхових будівель), так само він є незнімною опалубкою для бетонної підлоги. Для збільшення звукоізоляційних властивостей перекриття під профлист укладається “ізолон”.

Конструкція горищного перекриття складається з тих же металевих профілів, що і каркас стін і перекриттів. Потім на гіпсокартон укладається утеплювач.

Дана технологія дозволяє знизити витрати на:

  • використання важкої техніки;
  • оплату робочих (бригада з 12 чоловік збирає 60 кв.м за одну зміну, об’єкт за 10 днів);
  • зведення дорогого фундаменту;
  • транспортні витрати.

Можливе будівництво в будь-яких геологічних і кліматичних умовах.

Каркасний будинок збирається за принципом стільникової структури і являє собою дуже тверде й міцне спорудження. Конструктивна гнучкість системи будівництва легко пристосовується до необмеженої кількості модулів і будівель побутового та культурного призначення висотою до 4 поверхів.

Стаття надана сайтом: http://ecopanua.com/

Одна думка про “Малоповерхове будівництво за каркасною технологією”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*