Репетиторство

РепетиторствоКожен викладач неодмінно може зайнятися репетиторством. Для деяких людей, це додатковий заробіток, для інших – основний вид заробітку і прибутковий бізнес.

Репетитор, який цінується, зобов’язаний мати відповідну освіту і навик навчання. Явних вимог до репетитора немає, але, як правило, батьки звертають увагу не на диплом і запис у трудовій книжці, а на поради та відгуки особистих приятелів і самої дитини.

На даний момент в кожній школі репетиторів чимало, хоча справді хороших і умілих відшукати не так просто.

Цільова аудиторія для репетитора – підлітки, які або відстають у навчанні, або ж намагаються дізнатися більше, аніж дає шкільна програма. Найчастіше звертаються до репетиторів іноземних мов (англійська, французька та німецька), крім того, затребувані репетитори математики і фізики, біології та хімії, літератури і мистецтва.

Що все-таки треба для заняття репетиторством? По-перше, приміщення або ж просто вільна кімната, де вас ніхто не стане відволікати. Якщо власне вчитель сам прибуває до підлітка додому, то в такій ситуації до його плати додаються витрати на дорогу. При такому розкладі набагато краще співпрацювати з учнями, які живуть не дуже далеко від вас, щоб не витрачати багато часу марно.

Як і при підготовці до уроку, до додаткового заняття необхідна особлива підготовка, це і підібрати тему, і скласти план, і розписати досліджувану програму. Плата за надання послуг репетитора не однозначна – вона залежить від досліджуваного предмета, від району, де ви живете, від навички роботи репетитором і від ваших амбіцій. Спочатку доведеться потрудитися за невелику суму, а, набравшись досвіду і репутації, стане можливим підняття ціни на власні послуги.

Якщо незабаром ви збираєтеся займатися репетиторством, дотримуйтеся цих правил:

  • Збирайте відгуки вихованців, з якими ви проводили заняття;
  • Не відмовляйтеся від збільшення кваліфікації, відвідуйте особливі тренінги та семінари. Всі грамоти та сертифікати неодмінно вішайте у себе в офісі для особистих відвідувачів, це підвищить вашу репутацію;
  • Оптимізуйте свій час – складіть графік роботи, щоб відмінно розподіляти робочий час;
  • Не економте на додаткових матеріалах.

На даний момент нелегко обійтися без наявності персонального комп’ютера і принтера, методичок, книжок та журналів. Застосовуйте мультимедійні матеріали для подачі інформації вихованцю не залежно від предмета, який викладаєте. Ваше основне завдання – залучити учня до власного предмету і збільшити рівень його знань, так як конкретно від цього залежатиме ваш авторитет і заробітна плата. Коли у вас з’явиться можливість підняти бал учня і змусити його полюбити предмет, інші батьки неодмінно спробують зробити так, щоб ви попрацювали і з їх дитиною.