Роль розвиваючої іграшки в житті дитини

іграшкиГра в будь-якій формі сприяє розвитку дитини, допомагає адаптуватися в зовнішньому світі, тому будь-яку іграшку можна вважати розвиваючою. Граючи, малюк вчиться жити.

Сьогодні на ринку представлено безліч різних розвиваючих іграшок, незалежно від віку дитини. Багато батьків вважають, що, займаючись розвиваючими іграми, дитина неодмінно повинна підключити логіку. Малюкові дають безліч різних конструкторів, карток, мозаїк, пазлів 4D, які можна придбати перейшовши за посиланням http://abo.ua/pazly/4d-master/. Важливо враховувати, що роль всякої розвиваючої іграшки – це активізація самостійної діяльності дитини. Іграшка повинна підштовхувати дитину до творчих і самостійним ігор. Якщо у дитини не виходить грати з іграшкою, навіть після підказки батьків – інтерес до неї відразу буде загублений. Так відбувається з більшістю дидактичних ігор.

Розвиваючі іграшки можуть бути двох спрямувань – ті, що формують конкретний предметний навик, і ті, що допомагають у соціальній адаптації та особистісному розвитку дитини.

Розвиваючі іграшки для дітей до року

Для малюків до року найкращими розвиваючими іграшками стануть підвісні. Добре, якщо вони будуть цікавої форми, яскравого кольору, будуть поєднуватися зі звуками (брязкальця і дзвіночки). Навіть простий м’ячик з матерії, який буде підвішений над малюком, буде відмінною розвиваючою іграшкою, яку він зможе помацати своїми руками.

У діточок до року активно формуються навички за погодженням роботи рук і очей. Тому розвиваючі іграшки повинні цьому сприяти. Покласти і дістати кубики з коробки, прокатати кульку по жолобу, грати з іграшками-вкладишами – ось відмінні розвиваючі ігри для малюка до року. Також можна грати з дитиною в м’ячик – коли малюк ловить руками м’ячик, відмінно формується звичка узгодження роботи рук і зору. А також за допомогою м’ячика можна відпрацьовувати фрази, типу дай і візьми.

Корисно давати дітям до року ляльки, причому незалежно від того, хлопчик росте чи дівчинка. Малюк повинен зрозуміти, що лялька – це як людина, і з лялькою відпрацьовуватимуться навички норм поведінки – лежати, сидіти, гуляти і ін.

Розвиваючі іграшки для дітей від року до трьох років

Після року у дитини активно розвивається дрібна моторика рук. Відділи мозку, які відповідають за розвиток мови і моторики, знаходяться поруч один з одним, тому при швидкому розвитку одного відділу відбувається і швидкий розвиток другого.

Розвиваючі іграшки, призначені для малюків до трьох років, повинні мати дрібні, більш складні елементи. Пірамідки та іграшки-вкладиші повинні бути вже більш цікавими, хитромудрих форм і мати більшу кількість елементів.

Також важливо дітям цього віку пізнавати предмети неживої природи, наприклад, воду і пісок. Зараз існує багато різних дитячих посібників, спрямованих на це. Потрібно продовжувати грати з малюком в ляльки, з часом, дитина стане сама додавати нові процеси в життя ляльок – їсти, дружити, гуляти і ін. До цього віку можна вже підключати казки, які розповідають малюкові про добро і зло, дружбу і зраду, любов і ненависть. Якщо в книжці будуть присутні елементи анімації, то читання книжок перетворитися на захоплюючу виставу.

Розвиваючі іграшки для дітей від трьох років і старше

До віку трьох років дитині можна додавати іграшки-замінники. Це можуть бути різні ганчірочки, брусочки, шнурочки, черепашки, горішки та ін. Граючи цими предметами, дитина створює власний світ.

У дитини має бути велика кількість ляльок і фігурок тварин, вони будуть спілкуватися між собою. Дитина сама привласнює певній ляльці чи тварині свій характер і лінії поведінки. Часто дитина починає будувати собі будиночки, наприклад, під столом або в інших затишних місцях квартири.

Хлопчики починають цікавитися машинками, так як зазвичай до цього віку вже мали можливість покататися на справжній машині і оцінити її переваги. В якості розвиваючих іграшок потрібно купувати машинки, що мають нефіксовані елементи.

Також відмінним рішенням для дитини старше трьох років будуть пальчикові ляльки. Ще дітей починають цікавити аплікації і малювання. Їх моторика вже дозволяє тримати в руках безпечні ножиці, олівці, пензлики.

Потрібно обов’язково враховувати матеріали, з яких зроблені розвиваючі іграшки – дотик дуже важливий для дитини. Правильним повинен бути пристрій особистого простору дитини. Він повинен мати свій куточок. Потрібно вчити дитину прибиратися на своїй території.

Електронні іграшки навряд чи будуть нести користь для розвитку дитини, так як вся гра з ними полягає в натисканні кнопок, і дитина не вчиться відстежувати причинно-наслідкові зв’язки. Дитині краще самому організовувати всі процеси – готувати їх, реалізовувати, бачити і оцінювати результат. Це позитивно впливає на формування характеру дитини, на його посидючість, самостійність. Так тренується фантазія і мислення.