Що необхідно зробити до попереднього захисту дисертації?

написання дисертаціїДії, які необхідно зробити до попереднього захисту дисертації:

  1. Повністю завершити написання дисертації, віддрукувати її «чистовий» текст (можна не брошурувати).
  2. Перед попереднім захистом дисертації необхідно представити для ознайомлення двом рецензентам. Рецензенти повинні мати вчений ступінь не нижче кандидата наук. Мета рецензування – виявити недоліки дисертації, після усунення яких вона може бути рекомендована до захисту в дисертаційній раді (на попередньому захисті дисертації офіційно визначається в якій раді відбудеться захист дисертації, і хто буде офіційними опонентами). На попередній захист дисертації 1-2 примірника дисертації повинні знаходиться в аудиторії, щоб присутні могли з нею ознайомитися.
  3. Підготувати ілюстративний матеріал: плакати, слайди, роздатковий матеріал (таблиці, схеми, малюнки, виконані на окремих аркушах А4 в кількості, рівній присутнім на попередньому захисті).
  4. Готуйте те, що плануєте використовувати на захисті, хоча, можливо, щось доведеться переробляти або доповнювати.
  5. Підготувати текст доповіді та вивчити його цілком (або основну частину, під час якої ви демонструєте плакати, слайди і т.д.). Продумати, в якій послідовності і з якими словами ви будете підходити до плакатів, ретельно відрепетирувати способи зв’язку різних частин доповіді, щоб при переході від плаката до плаката або від опису методик до результатів дослідження ви не губилися і не вимовляли щось типу: «Ну … от …» або «Е-е-е-е», або зовсім замовкали, гарячково порпаючись в папірцях.
  6. Запросити на попередній захист дисертації як можна більшу кількість колег з різних кафедр, які будуть задавати вам питання, робити зауваження, виступати з позитивною (сподіваюся!) оцінкою роботи.
  7. Бажана присутність на попередньому захисті дисертації не менше 3-4 докторів наук по вашій спеціальності.
  8. Спокійно і з вдячністю ставитеся до зауважень на попередньому захисті. Чим більше вас критикують на попередньому захисті дисертації, тим легше вам буде на захисті.
  9. Попередній захист дисертації зазвичай триває близько 2 годин. За цей час запрошені гості та співробітники кафедри стомлюються. На знак подяки за їх увагу та терпіння до вас, по закінченні попереднього захисту дисертації здобувачі зазвичай влаштовують невелике «чаювання».