ТОП-10 загадкових таємниць вчених

українські вченіВсесвітня змова переслідує тебе скрізь: які міфи правда, а які – брехня? Відкрий для себе правду планетарного масштабу. Розмовами про світову змову вже нікого не здивуєш, а от інформація про людський мозок і Всесвіт може відкрити неймовірні секрети. Прийшла пора розкрити десятку загадкових таємниць, які від нас приховали вчені.

Еволюція

Вчені вважають, що людина походить від мавпи. Вони надають масу досліджень і результатів, які це підтверджують. У піку їм інші теоретики і практики науки твердять про інші джерела походження людини. Їх докази не менш правдиві. Хто правий? І чи мають рацію вони взагалі? Чому в результаті еволюції людина стала на дві ноги, придумала колесо і навчився літати в космос, а олені як були рогаті, так і залишилися?

Космічний тиск

Навіть якщо ти сміливий і сильний хлопець – в космос без скафандра не літає. Багато хто вважає, що за відсутності захисту тіло людини просто розірветься на шматки. Причина: космічний вакуум, який буде розтягувати груди замість природного тиску земної атмосфери. В одному такі омани мають рацію: людина помре. Але причиною стане банальна відсутність кисню, а не вигадки фантастів про тиск, сонячну радіацію або вічний холод всесвіту.

Яскрава зірка

Ти все ще думаєш, що Полярна – найяскравіша зірка в світі? Це міф: для початку, ти повинен знати про те, що у різній частині планети різні небеса. Тому, якщо хвалишся астрономічними знаннями, роби це обережно. Полярна зірка – найяскравіша для всіх жителів північної півкулі планети. За сумісництвом, вона ж – найяскравіша в сузір’ї Малої Ведмедиці. Але це небесне світило істотно поступається Сиріусу – зірці набагато світлішої за Полярну. Але насолодитися таким нічним видовищем можуть тільки жителі південної півкулі Землі.

Брудна їжа

Одне із золотих правил студентів: швидко піднята їжа не рахується впалою. Але якщо твій бутерброд впав на підлогу – там йому і місце. Навіть якщо моментально піднімеш їжу – все одно чистішою вона вже не стане. Інфекції та бактерії не заповзають на твій бекон. Вони просто виявляються на ньому в момент дотику.

Темна сторона Місяця

Pink Floyd – батьки міфу про темну сторону місяця. Їх легендарний альбом The Dark Side of the Moon – хитра ідея заінтригувати думки людей. Але побудована вона на вигадці. Темної сторони Місяця не існує. Те, що ти постійно бачиш одну і ту ж картинку на небі – не означає, що у Місяця є не освітлювані Сонцем поверхні. Сильна гравітація Землі постійно змушує супутника бути поверненим до тебе одним боком. Але Місяць все одно обертається, при чому разом із Землею і навколо осі нашої планети. Тому раз на кожні 24 години настає момент, коли міфічній темній стороні Місяця сонце світить прямо в обличчя.

Мозок

Вже давно і дуже впевнено побутує міф про те, що нервові клітини не відновлюються. Але цю шикарну пропаганду здорового життя ще в 1998 році спростували вчені Університету Salk, Каліфорнія. Дослідження показали, що нейрони головного мозку, які відповідають за пам’ять і навчання людини, можуть відновлюватися. Медики сподіваються, що за допомогою відкриття зможуть лікувати людей з хворобою Альцгеймера.

Монетка

Ще в дитинстві батьки вчили: не кидай монетку з даху будинку – в падінні вона може так розігнатися, що навіть убити людину. Але ти вже дорослий хлопець і зобов’язаний знати: кінетичної енергії розмінних грошей ніколи не вистачить, щоб проломити людині череп. Навіть якщо скинути монету з горища самого Емпайр-Стейт-білдінг, то максимум, що може відчути жертва – легкий удар.

Палаючий метеорит

Наукові фантасти навчили вірити в те, що метеорити при вторгненні в атмосферу Землі так нагріваються тертям об повітря, що можуть загорятися. Для початку, зрозумій різницю: космічні тіла, які впали на поверхню Землі – називаються метеорити. Камені, які не торкаються грунту, а згорають в атмосфері – метеори. Метеори дійсно гарячі: вони занадто малі і завжди згоряють через тертя об повітря. Метеорити – порівняно великі тіла, які все своє життя провели в холодному космосі. Нагрітися за лічені хвилини падіння вони просто не встигають. А якщо і якась частина метеорита розжарюється до граничних температур – вона відразу ж відвалюється, перетворюється на метеор і згорає в атмосфері.

Блискавка

Розповіді про те, що блискавка двічі в одне й те ж місце не б’є – чутки. Двічі вона не б’є тільки по людині, оскільки бити часто вже немає в кого. Природний іскровий розряд завжди мітить у найвищі об’єкти. І повторюватися це може неодноразово. Наприклад, Емпайр-Стейт-білдінг – найвища будівля світу. Блискавка б’є в нього не менше 25 разів за рік.

Космічна гравітація

Космічна невагомість – черговий міф фантастів. Якби у Всесвіті не було гравітації, астероїди, зірки та інші тіла просто завмерли б на місці. Американські вчені дослідили, що космічний шатл, відірвавшись від землі навіть на 400 кілометрів, піддається гравітації всього на 10% менше, ніж на поверхні планети.