Вчені змогли вилікувати кілька мишей від раку

мишіВчені змогли вилікувати кілька мишей від раку. Група вчених змогла домогтися того, щоб клітини мишей змогли переносити летальні дози хіміотерапії. При лікуванні будь-якого виду пухлини, головне не перебільшити з дозою хіміо – та радіотерапії.

У журналі Nature була опублікована стаття, в якому повідомлялося про те, що американським вченим вдалося вилікувати кілька гризунів від запущених форм раку. Для цього фахівці вчили клітини тварин переносити смертельні дози хіміотерапії, щоб вони змогли витримати повне знищення метастаз раку.

Цзянь-го Ген (Jian-Guo Geng) з університету штату Мічиган в місті Енн-Арбор (США) спостерігав за поведінкою щурів під час підвищення доз хіміо-та радіотерапії, слідкував за кількістю летальних результатів. Через час було відмічено, що тривалість життя мишей залежала від того, як швидко ділилися клітини епітелію в здоровій частині кишечника.

У результаті вчені змогли знайти головну складову довголіття – комбінація з сигнального білка Slit2 і пов’язаного з ним білка-сенсора Robo1 на поверхні клітин. На думку авторів статті штучне підвищення їх активності в майбутньому допоможе організму перенести наслідки лікування пухлин.

В експерименті брали участь кілька мишей, які харчувалися сумішшю з Slit2 та іншого білка – Rspo1, завдяки якому дія посилювалася і поділ клітин прискорювався. За результатами експерименту практично 75 відсотків гризунів вижило після великої дози хіміотерапії. Незабаром учені сподіваються створити такий же метод для лікування людей.