Як вибрати керамічну плитку для підлоги на кухні?

плитку для підлоги на кухніКерамічна плитка в якості підлогового покриття кухні – відмінний варіант: безпроблемна експлуатація покриття можлива протягом довгих років без зміни зовнішньої привабливості плитки. Але це справедливо в разі, якщо плитка обрана правильно.

Як правильно вибрати підлоговий кахель в кухню?

При виборі плитки для підлоги на кухню до уваги беруться дві групи чинників:

 • Технічні властивості,
 • Дизайн.

Технічні характеристики відповідають за експлуатацію покриття, його довговічність і надійність, здатність витримати певне навантаження і негативні фактори. Дизайн – це не тільки особисті переваги покупця, але і відповідність стилю оформлення інтер’єру. Також від дизайну плитки багато в чому залежить те, наскільки складно буде за нею доглядати.

Якими властивостями повинна володіти плитка для підлоги на кухню?

Найбільш важливі характеристики підлогового кахлю для кухні включають:

 • Призначення. Плитка на підлогу має відповідну піктограму (у вигляді сліду). Не варто вибирати настінну плитку для облицювання підлоги – таке покриття довго не прослужить.
 • Ударостійкість. Дана властивість виступає страховкою від утворення відколів і тріщин при падінні приладів і предметів на підлогу.
 • Стійкість до механічного впливу. Для підлогового кахлю в кухню оптимальний третій клас стирання – така плитка витримає щоденні переміщення людей і меблів – стільців, табуреток, столу та ін.
 • Стійкість до засобів побутової хімії (клас АА). Таку плитку ви зможете регулярно очищати за допомогою засобів побутової хімії, не боячись зміни кольору або пошкодження поверхні.
 • Тип поверхні. Глянцева поверхня, при попаданні на неї бризок води, буде слизькою, і будь-які забруднення на ній видно більше, тому оптимально вибрати матову плитку для підлоги. Великий асортимент керамічної плитки Ви можете переглянути перейшовши за посиланням http://plytka.net/Plitka.

Який дизайн оптимальний для плитки на підлогу в кухню?

Продумуючи дизайн підлоги в кухні, вам необхідно зосередитися на наступних моментах:

 • Колір. Колір плитки вибирають з позиції «мазкий – не мазкий» і відповідно до стилю оформлення інтер’єру. Так, трудніші в підтримці чистоти білі, чорні, дуже світлі і дуже темні відтінки, найбільш прості в догляді – пісочний, коричневі, бежеві. Плитка світлих пастельних відтінків підходить для інтер’єрів в класичному стилі, сірий, білий кахель – для стилю хай-тек і т.д.
 • Формат. Чим більше площа приміщення, тим ширші можливості вибору формату. Для маленьких кухонь оптимальна плитка середнього формату.
 • Тип поверхні. Матова поверхня – найбільш оптимальний варіант: вона не ковзає, на ній не так помітні забруднення, як на глянцевій, і на відміну від рельєфної, вона не накопичує бруд.
 • Оформлення. Плитка під мармур і з будь-якими малюнками добре маскує всі забруднення, а ось на однотонному кахлі вони помітніші. Імітація дерева – також відмінний вибір: плитка не настільки вимоглива у догляді, як ламінат або дошка, володіє кращими показниками пожежної безпеки, міцності, зносостійкості, невимоглива в догляді.

Приділивши трохи уваги вищеописаним критеріям, ви зможете підібрати підходящу плитку для облицювання підлоги в кухні, яка прослужить довгі роки, виправдовуючи покладені на неї надії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*