Як вибрати стоматолога?

стоматологПерсональний стоматолог вже давно не є для нас розкішшю. Скоріше це осмислений вибір людини, яка стежить за власним здоров’ям та іміджем. Однак знайти професіонала, якому можна було б без будь-яких сумнівів довірити турботу про власні зуби, досить складно. Опитування показують, що більшість людей за п’ять років встигають змінити 3-4 лікарів. Це яскраве свідчення того, що ліцензія стоматолога, на жаль, не є запорукою кваліфікованості спеціаліста.

Як же зробити пошуки персонального дантиста більш успішними? Якими критеріями при цьому слід керуватися?

У першу чергу ми б хотіли озвучити критерій, якого, навпаки, дотримуватися не варто, наскільки б звичним він не був. Це територіальний принцип. Економія часу для деяких пацієнтів стоматологічних клінік нерідко виливається в непередбачені ускладнення і додаткові витрати.

А тепер перейдемо до критерій, які варто взяти до уваги.

Приватні клініки і державні установи

Було б нерозумно стверджувати, що в державних стоматологічних кабінетах хороші стоматологи «не водяться». З іншого боку, всі розуміють, що у таких клінік часто просто не вистачає коштів на гідну оплату праці висококваліфікованих фахівців, а також закупівлю новітнього обладнання. У приватних же клініках використовуються налагоджені комерційні схеми, що дозволяють оптимізувати витрати без шкоди для якості обслуговування.

Відмінні ознаки гарної стоматології

Ні для кого не секрет, що оцінити рівень клініки можна вже під час першого візиту.

Головне знати, на що звернути увагу:

  • чистота і порядок на вході, наявність одноразових бахіл;
  • наявність асистента: якщо в кабінеті досить багато сучасного стоматологічного обладнання, рідко який лікар-стоматолог львів може впоратися з ним без сторонньої допомоги);
  • зручність крісла: у всьому світі використовуються крісла, в яких пацієнт може з комфортом розташуватися напівлежачи, що дозволяє не втомлюватися під час тривалих процедур;
  • наявність таких обов’язкових пристосувань, як слюносмок і пилосос, що роблять роботу стоматолога швидшою;
  • використання одноразових шприців і ретельна дезінфекція інструментів: як пацієнт, так і лікар повинні бути максимально захищені від інфекцій; одноразові рукавички, маски, під час окремих процедур і окуляри також обов’язкові;
  • застосування місцевих знеболюючих засобів при будь-яких хворобливих маніпуляціях;
  • складання договору і надання гарантій: прибрати платні послуги, ви маєте право вимагати від постачальника послуг відповідальності за них.

Якщо говорити про якого-небудь одного стоматолога, кваліфікація, стаж, членство у професійній асоціації стоматологів – це все важливо, але не першочергово. Найголовнішим показником є наявність у лікаря певного «фан-клубу», що складається з пацієнтів, які лікуються у нього вже протягом декількох років. Тимчасовий показник важливий, щоб оцінити довговічність виконуваних пломб і здібності проводити лікування з мінімумом ускладнень надалі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*